Weryfikacja stanu organizmu - TEST CLUE MEDICAL

Test metodą BnR za pomocą urządzenia CLUE medical

Clue Medical to urządzenie medyczne stworzone na zlecenie rosyjskiego projektu Mars 500, z myślą o badaniu astronautów w przestrzeni kosmicznej. Obecnie kilka szpitali w Austrii i Szwajcarii posiada takie urządzenie.

Dzięki współpracy z jednym z twórców Clue Medical posiadam kompletną wiedzę na temat wykorzystania tego urządzenia w celu określenia stanu organizmu zarówno u osób zmagających się z różnego rodzaju dolegliwościami jak i u osób zdrowych oraz sportowców (możemy poprawić ich wydajność o około 11%). Clue Medical sczytuje informacje za pomocą elektrod na zasadzie elektrokardiogramu (EKG) dlatego nie ma przeciwwskazań do stosowania co do wieku czy stanu zdrowia.

Urządzenie Clue Medical jako jedyne w Europie potrafi zmierzyć wegetatywny układ nerwowy co potrafimy przełożyć na stan tak zwanego drugiego mózgu (żołądek, jelita w tym jelito cienkie), wydolność w przyswajaniu składników odżywczych z pożywienia, prawidłowość oddechu i dotlenienia pnia mózgu, kończyn, stan odżywienia na płaszczyźnie komórkowej (nie w krwiobiegu, a w tkankach) – niedobory minerałów, pierwiastków śladowych i witamin, zasoby energetyczne.

  • Elastyczność serca, prawidłowość oddychania (przeponą czy płucami), skala niedoborów minerałowych, (warto wiedzieć, że mięsień serca jest tym, który najdłużej utrzymuje maksymalną elastyczność, dlatego jej obniżenie daje nam pogląd na pozostałe organy a co za tym idzie na niedobory minerałowe).

  • Pracę układu współczulnego i przywspółczulnego co przekłada się na informacje np. o tym jak i w jakim stopniu organizm przetwarza spożyte pokarmy na energię oraz czy jest w stanie przetworzyć je na energię czy też powstają z nich składowane w tkance tłuszczowej, kościach itp. szkodliwe toksyny.
  • Czy dana osoba prawidłowo „ładuje akumulatory” w czasie snu.
  • Jakie mamy zapasy glikogenów w wątrobie i czy są prawidłowo produkowane (glikogeny to rodzaj cukrów, które można porównać do energii życiowej potrzebnej do wszystkich zachodzących w organizmie procesów, niestety postęp cywilizacji i to co się z nim wiąże np. stres, niepełnowartościowe pożywienie, duża ilość toksyn w środowisku sprawiają, że organizm zużywa większe ilości glikogenów. Zdarza się, że 3-letnie zapasy jakie powinny być magazynowane w wątrobie zostają wykorzystane prawie do zera, a gdy zaczyna ich brakować organizm daje nam o tym znać różnego rodzaju problemami zdrowotnymi).
  • Jesteśmy w stanie określić czy stosowana dieta sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu układu trawiennego w szczególności jelita, czy też spożywamy substancje, które powodują odkładanie się w jelitach niemożliwych do przerobienia pokładów zanieczyszczeń. Pamiętajmy, że jelito cienkie odpowiada za przyswajanie substancji odżywczych z jedzenia tzn., że tak jak jelito przyswoi składniki odżywcze, minerały, witaminy, pierwiastki śladowe – taki będziemy mieli budulec do budowy nowych komórek naszego ciała… czyli zdrowych lub nie. Dzięki badaniu zobaczymy nie tylko w jakim stanie jest jelito, ale również czy organizm jest w trakcie oczyszczania go i czy ma do tego siłę – w tym czy będzie w stanie spożytkować w tym celu różnego typu preparaty.
  • Pośrednio możemy zaobserwować pracę nerek i trzustki (dzięki temu można dostrzec np skłonności cukrzycowe)
  • Sprawdzimy czy ciało ma siłę do wytwarzania mechanizmów obronnych w związku z pojawiającymi się na co dzień różnego typu problemami… od usuwania toksyn, walki z np. wirusami aż po samo-naprawę organów i tworzenie nowych komórek.

Badanie urządzeniem Clue stanowi nieodłączny element doprowadzania do zdrowia metodą BnR. Klient jest dokładnie informowany co do wyniku badań, a co za tym idzie najlepszych rozwiązań. Prowadzę osoby przeciętnie przez okres 3 – 6 miesięcy, monitorując i nadzorując postępy, dietę, potrzeby ruchowe, na bieżąco reagując na wszelkie zmiany.

Jak przygotować się do badania?

Należy trzy godziny przed badaniem zjeść posiłek bez pieczywa i cukru np. obiad i przez ten czas można pić różne płyny z wyjątkiem kawy, alkoholu i płynów zawierających cukier. Pozbyć się rzeczy metalowych bezpośrednio przylegających do ciała np. biżuterii. Najlepiej być ubrany w strój dwuczęściowy.