BORELIOZA

Borelioza to najbardziej znana choroba odkleszczowa, ale i nie tylko! Okazuje się, że chorobą, która do tej pory kojarzyła się tylko z kleszczami
i zarośniętymi łąkami, możemy zarazić się nawet w centrum miasta. Na sto komarów, które gryzą nas podczas letnich wieczorów, dwa mogą nas zarazić boreliozą. 

Borrelia może przenikać do komórek ludzkich (makrofagów, limfocytów, fibroblastów) i tam przeżyć. Niektóre odmiany boreliozy wywołują dolegliwości stawowe, inne neurologiczne. Istnieją też bakterie powodujące zmiany skórne. Boreliozę, wywoływaną przez krętki z rodzaju Borrelia burgdorferi, afzelii i garinii przenoszą kleszcze Ixodes.

Po około roku od zakażenia borelioza przechodzi w postać przewlekłą. Lista objawów, jakie daje borelioza przewlekła, jest długa. Pojawia się m.in.: 

 • objawy neurologiczne
 • gorączka,
 • dreszcze,
 • bóle głowy,
 • ból gardła,
 • ból stawów,
 • tiki mięśni,
 • sztywność stawów.

Chory może podwójnie widzieć, mieć paraliż mięśni twarzy, zawroty głowy, problemy z mówieniem i orientacją przestrzenną.

Borelioza układu nerwowego, czyli neuroborelioza, stanowi natomiast 15-40 procent spośród wszystkich przypadków boreliozy, a jej objawy mogą pojawić się wiele lat po ukąszeniu przez kleszcza i narastają z czasem. Są to przede wszystkim:

 • fibromialgia,
 • drżenia mięśni,
 • przeczulice,
 • parestezje,
 • bóle korzeniowe,
 • niedowładwiotki,
 • zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych lub zapalenie mózgu,
 • drgawki,
 • porażenie nerwów czaszkowych,
 • problemy z koncentracją i zaburzenia pamięci,
 • objawy encefalopatii, czyli zaburzenia intelektu (otępienia) i zaburzenia charakterologiczne.

Bolerioza to bardzo ciężka choroba i w wielu przypadkach prowadzona terapia bądź leczenie jest nieskuteczne. Zastanawiasz się dlaczego tak jest?

Aby na to pytanie odpowiedzieć należy przeanalizować całokształt funkcjonowania organizmu oraz na jakim poziomie jest wykrywalność tej bakterii z testu krwi  western blot. Otóż, okazuję się, że większość ludzi posiada tą bakterie nawet nie będąc nigdy ugryzionym przez kleszcza, powiem więcej nawet nie czują, ze ją mają i wykonując test z krwi western blot nic nam nie wykaże, gdyż wiarygodność tego testu jest na poziomie ok 50%. Osoby które otrzymały pozytywny wynik testu najczęściej są już w bardzo rozwiniętej chorobie i tu zauważamy osłabiony układ immunologiczny oraz duże zakwaszenie i zatoksycznienie organizmu. Reasumując, mając wysoką odporność organizmu ta bakteria nie jest nam groźna, mając słaby organizm robi bardzo duże spustoszenie.

Dlaczego osłabiony organizm dostaje antybiotyki, po których jeszcze bardziej słabnie i nie ma siły na walkę z chorobą,  zamiast otrzymać narzędzia do wzmocnienia sił witanych oraz odkwaszenia i oczyszczenia organizmu z toksyn?

Moje działania zawsze zaczynam od dokładnej analizy stanu zdrowia za pomocą testów, tj. elektrokardiogramu Clue,  interfejsu mózgowego – MEZATOR  M1 oraz Biorezonansu  Bio- QUANTUM. Dopiero na tej podstawie określam jakie terapie mogę zaproponować, tak aby doprowadzić do jak najlepszej homeostazy organizmu.

Najczęściej jednak zanim zajmę się samą boreliozą zaczynam od:

Oczyszczania Jelit  i OGÓLNEGO WZMACNIANIA ORGANIZMU

Po przeprowadzeniu trzech testów urządzeniem Clue medical oraz Bio-Quantum mam obraz funkcjonowania całego organizmu. To jest podstawą do ustalania dla klienta właściwego sposobu odżywiania, uzupełnienia wszystkich niedoborów minerałów, pierwiastków śladowych oraz witamin. To wszystko w celu wzmacniania funkcji poszczególnych narządów i zwiększenia wchłanialności substancji odżywczych w jelicie cienkim, które jest przecież naszym „drugim mózgiem”.

Już w  IV wieku p.n.e. Grecki Doktor Hipokrates twierdził, że „Śmierć zaczyna się w jelitach” – i trudno się z tym twierdzeniem nie zgodzić!

USUWANIE TOKSYN  I  METALI  CIĘŻKICH – Detox

Toksyny i metale ciężkie kumulują się  latami w naszym organizmie,  powodując  znaczne nieprawidłowości w pracy większości narządów, a w konsekwencji wywołują całą masę chorób w tym nowotworowych i neurologicznych. Dlatego usunięcie ich ma ogromne znaczenie  w szczególności  w chorobach nowotworowych.  Zwłaszcza groźne są pozostałości pestycydów pochodzących z roślin i zwierząt, ale również te, które dostają się z powietrzem, wodą, spalinami, dymem tytoniowym, produktami czyszczącymi stosowanymi w gospodarstwach domowych. Nie bez znaczenia jest również promieniowanie elektromagnetyczne czyli tzw. elektrosmog.

Usuwanie toksyn i metali ciężkich z organizmu dzielę na dwa etapy: w pierwszej kolejności stosuję minerały naturalne – zeolit medyczny Vita Pure  z wodą plazmową oraz w zależności od ilości toksyn specjalne mieszanki ziołowe wspomagające organizm w detoksykacji. W drugim etapie dołączam chlorellę Vita Cell  i zioła wzmacniające pracę układu wydalniczego.

USUWANIE  bakterii borelii

Na sam koniec zostawiam usuwanie borelii z naszego ciała, choć już wstępne usuwanie następuje samoistnie w trakcie detoksykacji ponieważ stwarza ona niekorzystne środowisko dla tej bakterii. Tu sposobów jest wiele w zależności od organizmu, bo do każdego należy podejść indywidualnie.

W trakcie kuracji najczęściej jednak zalecam ścisłą dietę, zioła lub ich mieszankę i produkty spożywcze o właściwościach przeciwbakteryjnych robiąc co 2-4 tyg zmiany gdyż ta bakteria potrafi się na nie uodparniać. Dodatkowym wsparciem jest plazmoterapia (głównie na wirusy, bakterie i grzyby)  oraz fotel zimnej plazmy.

Borrelia to niezwykle groźna bakteria i usuwanie jej jest bardzo skomplikowanym procesem który w całokształcie może trwać ponad pól roku.